مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
سه شنبه 16 خرداد 1396 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت

راه هایی برای درآمدزایی از اینترنت

اینترنت یک شبکه ی بزرگ مجازی هست که اضافه بر در آمد زایی میتواند تفریحات شما را کامل کند .

کسب درآمد از اینترنت از طریق تبلیغات یکی از رویاهای افرادی هست که پا به بازار اینترنت می گذارند. بیشتر افرادی که من در این سال‌ها با انها مواجه شده ام چنین ایده ای در سر دارند و فکرمیکنند

که فکرکردن به مدل اقتصادی و کسب درآمد سایت اصلا اهمیتی ندارد و صرفا با این امید اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی سایت می‌کنند که پس از مدتی بازدید سایتشان افزایش پیدا میکند و از این طریق میتوانند درآمد کسب کنند. اما این موضوع چقدر به واقعیت نزدیک هست؟

در این مطلب سعی می‌کنم به این موضوع بپردازم.

روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت

آیا کسب در آمد از اینترنت با گرفتن تبلیغات موثر هست و درآمد خوبی دارد؟

افرادی که چنین تصوری دارند به سرعت سایت هایی مثل گوگل، یاهو و… را مثال میزنند و با یک دید غیر حقیقی خود را با چنین سایت هایی مقایسه می‌کنند.

واقعیت این هست که هر مدل اقتصادی باید سود طرف های گوناگون درگیر در آن را برآورده سازد تا بتواند به حیات خود ادامه دهد و پیروز باشد. علت این که درآمد تبلیغاتی گوگل چندین برابر درآمد نفتی ایران هست این نیست که گوگل یک سایت پربازدید هست!

بلکه به این موضوع برمیگردد که افرادی که تبلیغ می‌دهند و به ازا کلیک کاربران هزینه پرداخت میکنند تبلیغاتشان دقیقا برای مشتریان هدفی که دارند نمایش داده میشود «افرادی که به دنبال محصول انها در گوگل جستجو می‌کنند» بنابراین سود سرشاری از این موضوع نصیبشان می‌شود که شاید هیچ روش تبلیغاتی دیگر چنین بازدهی نداشته باشد.

بنابراین حاضر میباشند برای این موضوع به گوگل هزینه پرداخت کنند. همین اتفاق در سایت یاهو نیز صدق می‌کند.

از طرف دیگر گوگل هرگز خروجی سایت خود را پر از تبلیغات ناخواسته نمیکند و تبلیغات موثری را به کاربران نمایش می‌دهند که دوست دارند انها را ببینند و نه تنها چنین تبلیغاتی برای کاربران آزار دهنده نیست بلکه به آن ها کمک می‌کند تا کالا یا خدمات مورد نظر خود را بهتر پیدا کنند.

بنابراین نه تنها در چنین سیستمی تبلیغ دهندگان سود سرشاری میبرند بلکه کاربرانی که تبلیغ را می‌بینند نیز از دیدن آن لذت می‌برند و سود می‌برند!

در نهایت گوگل نیز سود خواهد برد چون برای نمایش تبلیغات فوق هزینه دریافت میکند. به چنین سیستمی می‌گویند : Win-Win-Win

حال این سوال پیش می‌آید که کدام مدل اقتصادی سایت ایرانی چنین سیستمی را پیاده کرده هست؟ اصولا افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار آنلاینی برای خود میباشند چقدر به چنین مسائلی دقت می‌کنند؟

یک مثال: فردی به من مراجعه کرد و گفت میخواهد وب سایتی راه اندازی کند که در آن اطلاعات جامعی در مورد عکاسی قرار دارد. افراد بتوانند تصویر هایی که با دوربین خود میگیرند را آپلود کنند و… وقتی که از او پرسیدم مدل درآمدزایی سایتش چیست؟ در پاسخ گفت پس از مدتی بازدید سایت بالا میرود و از طریق تبلیغات درآمد مناسبی خواهم داشت.

چنین تصوری را در افراد زیادی دیده ام و شاید همین موضوع انگیزه ای شد که چنین مطلب ای بنویسم. اصولا کسب و کار اینترنتی راه انداختن مثل هر کار دیگری نیازمند دانش و تجربه هست. همینطوری نمی‌شود یک ایده را به موجودی اینترنتی تبدیل کرد و از آن درآمد ایجاد کرد.

برای مثالی که در بالا زدم مدلهای زیادی برای کسب درآمد وجود دارد اما مدل گرفتن تبلیغات به هیچ وجه به تنهایی نمی‌تواند هزینه های سرور، پشتیبانی، برنامه نویسی و… سایت را جبران نماید.

روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت

هزینه های سایت

راه اندازی یک سایت اینترنتی هزینه های مختلفی دارد، از قبیل این هزینه ها میتوان به هزینه دامنه، هاست، طراحی سایت، پشتیبانی فنی، پشتیبانی کاربران و… اشاره کرد. بعضی از این هزینه ها سالیانه و بعضی دیگر مقطعی میباشند.

هر چه میزان بازدید سایت شما افزایش پیدا کند هزینه هایی از قبیل پشتیبانی کاربران و هاست نیز افزایش پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر تا زمانی که یک سایت پربازدید نداشته باشید شخصی حاضر نخواهد شد به سایت شما هزینه ای بابت تبلیغات پرداخت کند.

بنابراین اگر مدل مناسب درآمدزایی نداشته باشید همواره فاصله ای بین هزینه ها و درآمدهای شما وجود دارد که پر نخواهد شد. برای گرفتن تبلیغات در سایت مجبورید بازدید آن را افزایش دهید و به همین نسبت هزینه های شما افزایش می یابد اما درآمدی که کسب خواهید کرد این هزینه ها را پوشش نمی‌دهد و هر چه جلوتر میروید اوضاع بدتر میشود.

راه حل چیست؟

گذشته از اقدام به راه اندازی کسب و کار اینترنتی یک BP تهیه کنید. تمام جوانب کار را در نظر بگیرید و سعی کنید ایده خام خود را به یک ایده پخته تبدیل کنید، انواع هزینه هایی که در مراحل گوناگون کار دارید را محاسبه کنید و بر همین زمینه برنامه ریزی کنید. همواره سعی کنید مدلی ایجاد کنید که به نیاز مخاطبین سایتتان پاسخ میدهد و برای سایت شما درآمد مفیدی ایجاد میکند.

تنها مدلی که درآمدزایی مناسبی از جهت سفارش آگهی میتواند داشته باشد سایت های نیازمندی و آگهی هست. در مورد چنین سایتهایی و مدل بومی شده آن ها در ایران من انتقادها و نکات زیادی دارم که این جا جای بحثش نیست اما علت این موضوع بر می‌گردد به مثالی که در مورد گوگل زدم.

علت این که چنین سایت هایی می‌توانند درآمد زا باشند این هست که آگهی را به افرادی نمایش میدهند که برای دیدن آگهی آمده اند و به دنبال آگهی مورد نظر خود میگردند.

بنابراین چنین مدلی اگر بتواند نیازهای مخاطب خود را به خوبی پاسخ بدهد میتواند درآمدزا باشد اما سایر مدلهای کسب و کار اینترنتی باید به صورت جدی به این موضوع فکرکنند.

سایت فیسبوک، درآمد اصلی خود را از تبلیغات دارد. اما نکته دیدنی اینجاست که مدیران و کارشناسان فیسبوک دقیقا به این نکته دقت می‌کنند که تبلیغات ناخواسته باعث نارضایتی کاربران میشود و باعث می‌شود که کاربران آن سایت را ترک کنند.

بنابراین هرگز هیچگونه تبلیغ ناخواسته ای برای شما نشان نمیدهند و تمام تبلیغات این سایت کاملا هدفمند بر زمینه علایق شما هست!

بنابراین اگر به دنبال ایده ای نو برای کسب درامد از اینترنت هستید و مدل تبلیغات را بعنوان مدل کسب درآمد خود گزینه کرده اید به این موضوع فکرکنید که چنین مدلی چه کمکی به مخاطبین سایت شما می‌کند و اصولا تا چه میزان برای شما درآمدزایی خواهد داشت؟

جمع بندی

به گزارش تالاب مدل درآمدزایی از طریق جذب تبلیغات فقط زمانی پیروز خواهد بود که بر زمینه خواسته ها و نیاز مخاطب سایت شما باشد. تبلیغات آزار دهنده و نامرتبط باعث خواهد شد که مخاطب سایت خود را از دست بدهید بنابراین اگر مدل تبلیغات را برای درآمد سایت خود گزینه کرده اید به همۀ جوانب آن فکرکنید و مثل سایت گوگل یک سیستم win-win-win ایجاد کنید تا سایت موفقی داشته باشید.

منبع:rezashirazi.comلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

کسب درآمد از اینترنت قانونی و تضمینیآموزش بهترین روش های کسب درآمد در منزل آموزش روش های صحیح و عملی کسب درآمد از اینترنت کسب درآمد از اینترنت در منزلتفاوت روش هایی که شما در این سایت با آن آشنا می شوید با سایر سایت ها این است که همه ی کسب در آمد از گوگل پولساز نت آموزش جامع کسب درآمد از خواندنی های مفیدکسب درامد از گوگل مهمترین ابزار کسب درامد برای وبمسترها ابزار مهم آموزش روش هایی برای نگهداری صحیح از باتری موبایلآموزش روش هایی برای نگهداری صحیح از باتری موبایل یکی از مهم ترین مشکلات گوشی های آموزش کسب درآمد اینترنتیراه اندازی کسب و کار …معرفی سه سایت برای کسب درآمد از آزاد کاری دعوت از همه برای لینک کردن سایت کسب درآمد کسب درآمد اینترنتی کسب درآمد از اینترنت کسب …کسب درآمد اینترنتی کسب درآمد کسب و کار کسب درآمد از اینترنت کار در منزل کسب کار در منزل کسب درآمد از اینترنت از طریق کار در منزلکار در منزل یکی از انواع اشتغالزایی است که می تواند بخصوص برای بانوان بسیار مفید باشدروش کسب درآمد از آپلودبوی چگونه است ؟ – وبلاگ …سلام هیچ راهی برای آپلودبوی به سرورای دیگه وجود نداره؟ یعنی از سرورای دیگه آفتابنظرسنجی از کارشناسان درباره مناظره دوم علت آرامش روحانی و جهانگیری در دومین مناظره چگونه از اینترنت کسب درآمد کنیم پایگاه خبری ترازبه گزارش تراز، کسب‌وکار اینترنتی واقعا لذت‌بخش است وقتی در اینکار وارد شده و موفق کسب درآمد از اینترنت قانونی و تضمینی در کسب درآمد از اینترنت هیچ کنید و کسب در آمد خوبی از از روش مجرب برای کسب روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت › کسبدرآمد روش هایی برای کسب در آمد از آیا کسب در آمد از اینترنت با گرفتن کسب درآمد از اینترنت در ۷ روز نسخه چهارم و جدید فروردین ۹۵ › تفاوت روش هایی که شما در این پرسود ترین روش برای کسب کسب درآمد از اینترنت در روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت روش هایی برای جلوگیری از ثبت نام اسپم روش هایی برای جلوگیری از ثبت نام اسپم روش هایی برای جلوگیری از ثبت نام اسپم کسب درامد اینترنتی کسب درامد اینترنتی کسب درامد اینترنتی و آپلود فایل کسب در آمد از اینترنت و آپلود فایل کسب در آمد از اینترنت و آپلود فایل کسب در آمد از اینترنت با روزی الی ساعت کار در منزل در آمد با روزی الی ساعت کار در منزل در آمد با روزی الی ساعت کار در منزل در آمد روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت پولساز نت آموزش جامع کسب درآمد از اینترنت کار در منزل پول کسب در آمد در منزل از طریق کسب درآمد از اینترنت کار در منزل پول هایی که در گذشته کسب درآمد از اینترنت توباکس صفحه اول پول درآوردن از اینترنت کسب درآمد توباکس تنوع در روزانه با بسیاری از روش ها درآمد مرجع کسب درآمد اینترنتی ایران یک روش برای کسب و کار دهنده راههای واقعی کسب درآمد از اینترنت در ایران باشیم معرفی بهترین راه های کسب درآمد اینترنتی راه های کسب درآمد اینترنتی خوش آمدید لطفا برای استفاده از کسب در آمد از اینترنت روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت › هایی برای کسب در آمد از اینترنت روش هایی برای کسب در آمد کسب در آمد از اینترنت روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت مفیدستان › روشهاییبرایکسبدرآمد روش هایی برای کسب در آمد از آیا کسب در آمد از اینترنت با گرفتن راه های کسب درآمد از اینترنت › در مورد سایت هایی که های کسب درآمد از اینترنت نظر من روش هایی مکمل برای

مطلب روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :روش هایی برای کسب در آمد از اینترنت
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d8%af%d8%b1-%d8%a2%d9%85%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :